עורך דין לירושות וצוואות

אנו מנוסים בניהול עזבונות, צוואות וירושות ונסייע לכם בכל שלבי ניהול הירושה, כולל גיבוש צוואה עבור בני המשפחה החיים וניהול העזבונות בשלבים מאוחרים יותר.

ירושות וצוואות

פטירה של קרוב משפחה זה תמיד אירוע קשה וטראומתי. אך עם כל הצער שבדבר, האירוע דורש גם התמודדות עם הליכים בירוקרטיים הכוללים חלוקה של רכוש, פיתרון סיכסוכים משפחתיים ויצירת סביבה נעימה למשפחה שנותרה.

באופן אופטימלי, המנוח מותיר אחריו צוואה תקינה ותקפה שבה מתואר לפרטי פרטים מי מבני המשפחה מקבל אילו חלקים מהרכוש השייך למוריש.

במידה ואין כתב צוואה, היורשים הם כדלקמן: חצי משווי הנכסים עובר לבן\בת הזוג הנוכחית (כלומר בעל או אישה, או לחילופין – בן זוג על פי כתב ידועים בציבור) והחצי השני מתחלק שווה בשווה בין הצאצאים.

אך בחיים מתרחשים לרוב מקרים בהם ההליך אינו כה פשוט, באם קיימים ילדים מנישואין קודמים או קרובי משפחה נוספים המאמינים שהמנוח הבטיח להם נכס ספציפי וכו’. דיני ירושה כלולי בדיני המשפחה ונידונים בבית דין לענייני משפחה ובבית הדין הרבני העוסק גם הוא בנושא, על פי הסכמת הצדדים. על כן עריכת צוואה לאחר תכנון ומחשבה מראש הינה חיונית ומסייע למנוע סיכסוכים בתוך המשפחה. משרד עו"ד רובין יסייע לחשוב על אפשרויות שונות ולהגיע לתוכן צוואה מיטבי.

עורכי דין בהליכי חלוקת העיזבון

בעת היעדר כתב צוואה, ממונה גורם כלשהו להיות מנהל העזבון – לעיתים מדובר בעורך דין שעליו מוטלת האחריות להסדיר את ענייניו הכספיים של המנוח (שלעיתים הם חובות ולא נכסים) ולבצע את כל החלוקות לשביעות רצונם של כל המעורבים. עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום דיני ירושות וצוואות יאפשר להעביר את התהליך כמה שיותר מהר ולאפשר לכל הצדדים לחזור לשגרת החיים כמה שיותר מהר, לפתור סכסוכים וכן לכסות על חובות שהיו למנוח.

בחירת עורך דין מתאים

משרד עורך הדין רובין בירושלים מנוסים בעריכת צוואות, ניהול עיזבונות וירושות. עובדי המשרד יסייעו לכם בכל שלבי ניהול הירושה, כולל גיבוש צוואה עבור בני המשפחה החיים וניהול העיזבונות בשלבים מאוחרים יותר. ניהול עיזבונות, צוואות וירושות עם עורכי הדין של משרד רובין בירושלים יעניק רוגע ושלוות נפש לכל בני המשפחה.

נשמח לסייע לכם לכל אורך הדרך