תחום התביעות האזרחיות הינו נרחב ביותר וכולל לא מעט תתי-תחומים. ברמה הכללית, מדובר בכל ההתנהלויות שבין אדם לחברו שלא התנהלו כמצופה והביאו לפגיעה בזכויותיו האזרחיות של אחד מהצדדים, כולל גרימת נזק לרכוש ולגוף, רשלנות על כל סוגיה, הפרת חוזה, ועוד. עורך דין אזרחי פועל לאכוף את החוק המסדיר את היחסים שבין אנשים פרטיים בתוך מדינת ישראל (ראוי להדגיש שמדובר בתחום נפרד מההתנהלות העסקית שבה עוסקים בתחום דיני עבודה ודיני חברות).

המאפיינים הספציפיים של תחום המשפט האזרחי

תחום המשפט האזרחי מתחלק לתתי-סוגים בהתאם לסוג התביעה: נזיקין, הוצאת דיבה, הפרת חוזה, דרישת פיצויים, תביעות קטנות וכו’. כל אלה מתנהלים תחת ה”מטריה” של המשפט האזרחי ודורשים התנהלות מדוקדקת. ניתן לפנות לעורך דין בכל שלב, אך תמיד מומלץ לעשות זאת טרם הגשת התביעה, על מנת לבנות תיק מסודר ואסטרטגיית פעולה ממוקדת, על מנת להשיג את המטרה בצורה היעילה והמהירה ביותר. ככל שהעניין נוגע לפיצויים – עורכי דין רבים עובדים על בסיס אחוז מהסכום המתקבל, מה שמשרת פעמים רבות את הלקוח בצורת ביטחון ואמונה בעבודתו היסודית של עורך הדין. התיקים האזרחיים נבדקים בערכאות שונות מאשר בית המשפט הפלילי, לכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין בעל ההתמחות בתחום הספציפי הנ”ל.

מדוע כדאי לפנות לשירותי עורך דין אזרחי?

עורך הדין האזרחי עשוי לסייע לאדם פרטי להעריך את סיכוייו לזכות בתביעה זו או אחרת, לנהל התכתבות רשמית מול הצד השני טרם ההגעה לבית המשפט, כחלק מתהליך איסוף הראיות וכו’.

משרד עורכי הדין רובין בירושלים פועל בתחום המשפט האזרחי מזה שנים רבות ומספק את המענה המלא, המקצועי והאדיב ביותר לאזרחים הנקלעים למצבים שונים במורכבותם. פנייה למשרד עוד היום תאפשר לכם להתחיל לקדם את התיק שלכם לעבר התוצאה הרצויה.