8 טיפים לבחירת עורך דין צבאי

עורך דין צבאי הוא למעשה עורך דין פלילי בעל מומחיות והסמכה לייצג חיילים או אנשי צבא בבית דין צבאי. פעמים רבות חיילים ואנשי צבא חשודים בעבירות פליליות שונות, ולכן בשל היותם תחת פיקוח צבאי הם מיוצגים בבית דין צבאי.

עבירות אלו נשפטות על ידי ערכאת בית הדין הצבאי, אשר מעניש בחומרה יתרה חיילים ואנשי צבא על עבירות שונות, כיוון שעבירות אלה חמורות יותר לאדם אשר אמור לשרת בנאמנות את המדינה, לדוגמא – עבירות סמים בקרב חיילים ואנשי צבא הן חמורות יותר מאשר אזרח רגיל, כיוון שנטילת סמים במסגרת השירות הצבאי יכולה לגרום לאיש הצבא לפעול בשיקול דעת שעלולה לסכן את בטחון המדינה, ולכן העבירה תישפט בצורה חמורה יותר.

הכנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור בתבונה עורך דין צבאי לצורך ייצוג בבית דין צבאי;

מומחיות בתחום

לא כל עורך דין ראשי לייצג בבית דין צבאי, ולכן יש לבדוק מראש אם הוא בעל הסמכה לכך. בכל מקרה, הימנעו מבחירת עורכי דין העוסקים במגוון רב של תחומים, אלא בחרו עורך דין המתמחה רק בתחום העבירות הפליליות הצבאיות.

ניסיון

ישנה משמעות רבה בבחירת עורך דין צבאי בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים בבית דין צבאי, הרי ישנה שפה משפטית השונה מבית משפט אזרחי רגיל, ולכן יש לבדוק כמה זמן יש לאותו עורך דין ניסיון בייצוג בבית דין צבאי.

לא תמיד עורך דין יקר הוא הטוב ביותר

רבים סבורים כי משרד עורכי דין יקר היושב במגדלי פאר בעל שם גדול הוא אכן עורך דין טוב, אולם לא כך הדבר. גם עורך דין צבאי הלוקח שכר טרחה סביר יוכל לספק לכם ייצוג הוגן ואף יותר מזה, הוא יוכל להיות זמין עבורכם תמיד, מה שלא קורה במשרדי פאר.

כימיה בפגישה הראשונה

חשוב לבצע פגישת היכרות ראשונית עם העורך דין כדי להתרשם ממנו ולדעת לאן נושבות הרוחות, כיוון שיהיה עליכם להיות איתו בקשר רציף תקופה ארוכה יחסית.

השקפת עולם זהה

חשוב לבדוק כבר בפגישה הראשונה עם העורך דין אם יש לו השקפת עולם זהה לשלכם, כך תוכלו להיות בטוחים כי העורך דין ילווה אתכם בנאמנות רבה לאורך כל הדרך.

משרדים בקרבת מקום מגוריכם

חשוב לבחור בעורך דין המציע משרד בקרבת מגוריכם, כיוון שיהיה עליכם להגיע כמה וכמה פעמים אליו, וודאי לא תרצו לנסוע זמן רב בפקקים ואולי גם לא למצוא חנייה בקרבת מקום.

זמינות העורך דין

בדקו אם העורך דין זמין עבורכם, בדקו את זמן התגובה שלו. עורך דין שאינו זמין עבורכם בתחילת הדרך בטווח הקצר, סביר להניח כי בעתיד הוא לא יהיה שם עבורכם.

בדקו מחירים

שוב לבצע סקר שוק כדי לאמוד את מחירי שכר הטרחה, אשר משתנים מעורך דין אחד למשנהו ובהתאם למורכבות בתיק.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי