רשלנות רפואית – ניתוחים פלסטיים וכירורגיים

רופא

ההגדרה היבשה של המונח רשלנות רפואית, הינה אי נקיטה של זהירות מספקת מצד הגורם המטפל, כך שבמהלכה נגרם נזק למטופל שלא היה אמור להיגרם, אלא עד אותה הרשלנות  עצמה.

רשלנות רפואית מהווה עילה לתביעת נזיקין. עורכי דין המתמחים בתחום זה, חייבים להכיר היטב גם את עולם המשפט וגם את עולם הרפואה. תחום זה, הינו מורכב ועולה יותר לכותרות, בשל המודעות הרבה לתחום זה. ניתן למצוא הרבה תביעות של רשלנות בתחום הרפואי, לגבי יולדות, נשים הרות, אי ביצוע ניתוח קיסרי בזמן, או התרשלות במהלך הלידה שגרמה נזק לאם או לעובר. ניתן למצוא תביעות רבות של הורים אשר הרופאים לא ביצעו למשל, בדיקות גנטיות בזמן ההיריון ואף  יכלו למנוע מום מולד. אם מומים אלה, היו מתגלים בזמן, ההיריון היה מוסק וסבלם של ילדים חיים, היה נמנע.

גם בתחום מחלות הסרטן, ניתן למצוא תביעות רבות של מטופלים כנגד רופאים. תפקידם של עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית יהיה להוכיח באמצעות מסמכים רפואיים שהרופא  האונקולוג לא אבחן בזמן את מחלת הסרטן ולבנתיים, התפתחו גרורות במקומות שונים בגוף. אבחון מוקדם ונכון של המחלה, עשוי היה למנוע את התפתחות המחלה שכן, גילוי מוקדם ובזמן של סרטן, עשוי לטפל נכון באיבר הנגוע ולהביא את החולה להחלמה מלאה.

תביעות רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

אנו חיים בתרבות שמקדשת את היופי והמראה הצעיר וכל מה שקשור למודעות החיצונית. היום ניתוחים פלסטיים, זמינים יותר, הן בקרב מנתחים פלסטיים פרטיים והן באמצעות קופות החולים. למרבה הצער, לא כל הניתוחים הפלסטיים מסתיימים בצורה הטובה. במקרים מסוימים, המטופלים יוצאים מאוכזבים מהניתוח עם תוצאה שונה לחלוטין מזו שציפו לה. יש לציין, כי חוסר שביעות רצון המטופל, אינה בהכרח עילה לתביעת נזיקין, בגין רשלנות רפואית, אם מול הרופא או אם מול המוסד הרפואי.

בכדי לבסס עילה לתביעת הנזיקין  בגין רשלנות רפואית, על המטופל להוכיח באמצעות עורך דין רשלנות רפואית, כי נגרם לו נזק פיזי כמו נכות למשל, עיוות או פגיעה בתפקוד שנוצרו בגלל הניתוח הפלסטי או שמצבו של המטופל או המטופלת, הידרדרו  עקב אותו ניתוח שלא צלח. ישנם עורכי דין המתמחים בתחום הרפואי  והם אלה שצריכים לייצג מטופלים בתביעות מסוג זה.

רשלנות של רופאים כירורגיים

במקרים רבים מתבצעים ניתוחים והליכים רפואיים ע"י רופאים שהם אינם רופאים בכירים. מאוד מקובל שכאשר מטופל מתעורר מניתוח קשה או לאחר סיבוך בניתוח, להזעיק את מנהל המחלקה או רופא בכיר בזמן חירום, על מנת שיעניק עזרה או התייעצות. במידה והוכח כי רופא שהוא אינו נחשב בגדר רופא כירורג בכיר, שביצע ניתוח במטופל והניתוח הסתבך ואותו רופא נמנע מלקרוא מיד לרופא בכיר, בית המשפט, יראה בכך חריגה מהנורמה של התנהגות הרופא.  כאשר יוכח בבית המשפט, כי אותו רופא חרג מהנורמות ולא דאג לשלום החולה, בית המשפט יקבע כי הרופא התרשל בתפקידו.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי