סוגים שונים של עורכי דין

ישראל היא המדינה אשר מובילה ביחס עורכי דין לאזרחים, עם למעלה מחמישים אלף עורכי דין רשומים, עומד היחס הנוכחי על כמעט עורך דין אחד לקצת יותר מ-100 אזרחים. מדובר על קפיצה עצומה במספרים ביחס לשנות החמישים, שישים ואפילו ביחס לשנות השמונים והתשעים. הקפיצה נובעת מהעובדה שבישראל נפתחו מכללות רבות בהן אפשר ללמוד משפטים ומכך שצעירים רבים נמשכו למקצוע מסיבות של כסף ויוקרה.

אך כשמדברים על עורכי דין, צריך להסביר שבדומה לתחום הרפואה או לתחומים אחרים, אי אפשר בהכרח להכניס את כולם לתוך קבוצה אחת, אומנם כולם עורכי דין, אך כידוע ישנן התמחויות שונות בעולם זה, לכן המספר שמספר כמה עורכי דין יש בישראל הוא פחות מהותי ויותר חשוב לדעת אילו עורכי דין יש בישראל, מה היחס שלהם לאוכלוסייה וכמה מהם יש בישראל

במאמר זה נציג מספר דוגמאות של עורכי דין בתחומים שונים, על מנת שיהיה ניתן להבין לעומק את ההבדלים השונים ועד כמה המספר שמציג את כמות עורכי הדין בישראל איננו בהכרח חשוב.

סוגים של עורכי דין בישראל

עורכי דין נדל"ן – מדובר באחד התחומים הבולטים בעולם של עריכת דין. מי שמתעסק בתחום הנדל"ן, מתעסק עם חוזים והסכמי בנייה, רכישה והשכרה, תמ"א 38, עסקות קומבינציה, אישורי והפרות בנייה ועוד מגוון תחומים שקשורים לתחום זה.

עורכי דין נזיקין – תחום זה נחשב לאחד התחומים הרחבים בעולם המשפט, הוא כולל, בין היתר, נזיקין בתחום הרפואי, נזיקין בתחום העבודה, נזיקין של תאונות דרכים, טיולים בחו"ל, נזיקין לרכוש, ועוד. זהו תחום מורכב מאוד שדורש עבודה עם מומחים מתחומים שונים.

עורכי דין פלילי – עולם המשפט מתחלק לשניים, התחום האזרחי והתחום הפלילי. בתחום הפלילי שמי שתובע זו המדינה, ועורכי דין פליליים מייצגים את הנאשמים. זה יכול להיות בעבירות סמים, מין, אלימות, רכוש ועוד.

עורכי דין בעניינים משפחתיים – כאן מדובר על נושא רגיש שקשור לגירושים, משמורת ילדים, מזונות, אימוץ, ירושה, צוואות וכל נושא שקשור למשפחה ולילדים.

עורכי דין חוזים – התחום המסחרי המוביל, מתייחס לנושא של חוזים בין אנשים, חוזי עבודה, חוזי מכירה והשכרה ועוד.

עורך דין סטארטאפ- מדובר על תחום יחסית חדש שהתפתח החל משנות התשעים וצמח מתוך עולם החוזים, אך הוא מאגד תחומים שונים בעולם המשפט. מדובר על עורך דין שמתעסק בכל הנושא שקשור להקמה ולעבודה שוטפת של סטראטאפ. זה נכון לגבי חוזי מייסדים,בוררות בתוך החברה, חוזי עבודה, פטנטים וזכויות יוצרים, שימוש במוצרים, מכירת החברה ועוד. תחום זה התפתח בעקבות גידול במספר החברות שפעלו כסטארטאפ והאקלים העסקי החדש שהן יצרו במהלך השנים.

חשוב להבהיר, מרבית עורכי הדין מתמחים בתחום אחד אך במשרדים רבים נהוג להעסיק עורכי דין שמתמחים במספר תחומים שונים במקביל ומשרתים קהל לקוחות מגוון.

רובין משרד עורכי דין – מתמחים בדיני משפחה, מקרקעין, הסכמי ממון ועוד, למידע נוסף, צרו קשר

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי