מתי מומלץ לשכור שירותי נוטריון?

נוטריון הוא עורך דין ותיק ומקצועי אשר קיבל הסמכה מיוחדת לאישור ואימות של תעודות רשמיות או מסמכים משפטיים חשובים. הנוטריון מהווה מעין נציג של מערכת המשפט, אף כי הוא לא מהווה חלק אורגני שלה. כדי להיות נוטריון צריך, הן היתר להיות בעל ותק של 10 שנים ומעלה. מסמכים או תעודות המאושרים או מאומתים על ידי נוטריון יכולים להיות מוצגים בבית המשפט כראייה לכל דבר ועניין – וחתימתו של הנוטריון תהיה מוכרת הן במערכת המשפט הישראלית והן במדינות אחרות, בכפוף לתנאים מסוימים. בין השירותים הניתנים על ידי נוטריון ניתן למנות אימות מסמכים, אישור מקוריות של מסמכים או העתק של מסמך מקורי אחר ועוד

תרגום נוטריוני

הנושא של תרגומי מסמכים הוא נושא שקשור אף הוא באופן ישיר לשירותים הניתנים על ידי נוטריון. ישנם מקרים רבים שבהם יש צורך בהצגת תרגום מאושר של מסמך כזה או אחר, כמו למשל תעודות לידה או נישואין, תעודות המעידות על לימודים או כל תעודה שהופקה על ידי מוסדות של מדינה אחרת. על מנת שהתרגום יוכר כנכון ואמיתי – יש צורך שיאשר אותו נוטריון. כאשר הנוטריון עצמו דובר שפה אחרת (כמו לטינית למשל) הוא יכול לבצע תרגום נוטריוני בלטינית.

 

סיוע בבקשות אזרחות

בתקופה האחרונה ישנו ביקוש רב לשירותים של נוטריון בנושאים הקשורים בבקשת אזרחות של מדינה זרה. לכל מדינה יש את התנאים והקריטריונים שלה לצורך הגשת בקשה וכמובן שכל שלב בתהליך דורש מילוי והגשה של מסמכים שונים, חלקן בשפה העברית וחלקם באנגלית. כאשר פונים אל נוטריון דובר אנגלית ניתן גם לקבל ממנו תרגום והסבר בנוגע לתהליך וגם לבצע אצלו את התרגום, האימות והאישור של מסמכי המקור. נושאים נוספים שבהם יכול לסייע נוטריון דובר ספרדית הם תרגום או אימות של תעודות לידה (בין אם מאנגלית לעברית ובין אם מעברית לאנגלית) וסיוע בהבנת מסמכים הכתובים בשפות אלה.

בירורים משפטיים באנגלית

כאשר מתעורר עניין משפטי המקשר בין עברית לאנגלית מומלץ שאת תהליך הבירור, המצאת המסמכים וההגשה ילווה נוטריון דובר אנגלית. כך לא יהיה צורך בהתערבות של איש מקצוע נוסף בתהליך – מתורגמן – והתהליך יושלם בפרק זמן קצר יותר וביעילות רבה יותר. נוטריון דובר אנגלית יוכל לסייע בבדיקת מצבה של בקשה או הגשת מסמכים ויכול לעמוד בקשר ישיר עם מוסדות המדינות הדוברות אנגלית בארץ ובחו"ל על מנת לעדכן את הלקוח בהתפתחויות והתקדמות בעניינו.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי