מי זקוק לסנגור צבאי?

חוק השיפוט הצבאי על כל סעיפיו מקנה לחיילים גם זכויות שהם אינם מודעים להן. חלק מהזכויות מתחיל לפעול לטובת חיילים עוד בזמן חקירת מצ"ח, כך שסנגור צבאי וייצוג על ידי עורך דין יכולים לחלץ אותם ממצבים של הגשת כתב אישום ומשפט פלילי, שהרשעה בו היא כמו הרשעה אזרחית לכל דבר. כלומר, ההשלכות על עתידו של החייל ברורות וההגבלות שמגיעות אתן יקשו עליו מאוד בהמשך דרכו. עו"ד רובין הוא בעל ידע רב בתחום המשפט הצבאי הלילי, כך שכסנגור צבאי הוא יכול לייעץ וללוות חיילים בכל הליך שהם עוברים בצבא, מחקירת מצ"ח ועד שימועים שונים, כולל שימוע בוועדות שונות, הסדרת מעמד חייבי גיוס, ביטול צווי מעצר וטיפול בעריקים ומשתמטים, וכל מה שדורש ייצוג בפני שלטונות צה"ל ובית הדין הצבאי.

ייצוג חיילים מהסדיר ועד קבע ומילואים

כל חייל המשרת בצה"ל עלול להיקלע להליכים משפטיים בין אם הוא בסדיר, בקבע או המילואים, ולפעמים הוא אף לא יידע בדיוק באיזו עבירה מדובר. סנגור צבאי כמו עו"ד רובין, שהוא בעל סיווג בלתי מסויג שיכול לייצג בתיקים ביטחוניים וצבאיים כאחד, עומד לצדו מתחילת החקירה, הדין המשמעתי או המעצר. סנגור צבאי בעל ניסיון במערכות ביטחוניות אלה מכיר גם את דקויות חוק השיפוט הצבאי שלפי פועלת מערכת המשפט הצבאית הפנימית, ולפיו אפשר להעריך את התיק ולפעול בצורה המיטבית ביותר כדי לחלץ את החייל מההליכים או לפחות להקל בסעיפי האישום שבו. בתחום זה קיימות הבחנות שונות בין הליכים בפני מפקדים או בתי דין, יש הבדל בין עבירות משמעת לבין עבירות חמורות יותר, ובכולן נחוץ ניסיון וידע רב, כמו גם היכרות עם המערכת ונוהליה השונים, כמו שיש לעו"ד רובין.

חשיבות הייצוג המשפטי

לכל עבירה יש את הנסיבות שלה ובתחום המשפט הצבאי המקרים לעולם אינם זהים, כמו גם העבר והסיכויים של החיילים. עם זאת, סנגור צבאי מגביר במידה ניכרת את הסיכוי שחיילים שעומדים לדין יסיימו את ההליכים המשפטיים בכמה שפחות נזקים והשלכות חמורות לעתידו של החייל. ייעוץ משפטי, ליווי וייצוג על ידי סנגור צבאי חיוניים במיוחד משום שרוב החיילים צעירים מאוד וכל הרשעה שכזאת עלולה להקשות עליהם בעתיד ולא רק בצבא.

חיילים? נקלעתם לצרה בצבא או במילואים? אל תהססו לפנות למשרד עורכי דין רובין – חייגו 02-563-7768

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי