התמחויות שונות לעורכי דין

אם יש מקצוע שלא חסרים בו מומחים זה מקצוע ערכית הדין שכן הנתונים מראים שבכל שנה נכנסים עוד ועוד עורכי דין לשוק העבודה. לכן בהחלט אפשר להבין מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, לא לגמרי יודעים מה בדיוק כדאי יהיה ללמוד בתחום הזה ואיזו התמחות כדאי לכם לעשות. זה נכון שאם אחד מההורים שלכם עובד כעורך דין הרי שתמצאו את עצמכם בוודאי הולכים בדרכו, אך האם זו הדרך היחידה? לא בטוח. היום יש הרבה מאוד התמחויות ספציפיות בתחום של עריכת דין כך שטוב תעשו אם תבדקו לעומק מה בדיוק אתם בוחרים. זה שאולי רוב האנשים שאתם מכירים בוחרים ללמוד תחום מסוים זה לא באמת אומר שכדאי גם לכם לעשות זאת. לפעמים דווקא העובדה שבענף מסוים אין הרבה מומחים זו הסיבה הכי טובה שיש ללכת וללמוד זאת לעומק.

איפה כדאי לעשות את ההתמחות

מעבר לכך שאתם צריכים לחשוב על התחום שיכול לעניין אתכם יותר, כדאי יהיה גם לבדוק איפה אתם עושים את ההתמחות. זה נכון שאם יש משרד עורכי דין שתוכלו להתקבל אליו בקלות טבעי שתרצו ללמוד בו, אך לא תמיד זה המצב. יש אפשרות גם לעשות התמחות בעריכת דין במשרדים שבהם אתם לא מכירים אף אחד ואפילו מעבר לים, אז למה שלא תבדקו את כל האופציות שעומדות בפניכם? זה לא משנה אם בסוף אתם רוצים להתמחות בפלילים, בתעבורה או בכל תחום אחר כי בכל מקרה עדיף יהיה לבחור את המקום הטוב ביותר שקיים. עורך דין תנאי העסקה, כמו כל עורך דין אחר, יקבל אתכם לעשות אצלו התמחות רק אם תוכיחו את עצמכם ורק אם באמת תהיו אנשים רציניים שבאים ללמוד ומנסים לעשות את זה על הצד הטוב ביותר.

כמה זמן תימשך ההתמחות שלכם?

לא קל לענות על השאלה הזאת כי זה מאוד תלוי איזה תחום מתוך כל האפשרויות בעריכת דין באמת מושך אתכם. לכל אחד מאיתנו יש העדפות שונות ואתם תראו שבכל משרד ידרשו מכם דברים קצת אחרים. כדאי שתכינו את עצמכם לכך שבחודשים הראשונים אולי תרוויחו פחות כסף ואולי ידרשו מכם הרבה יותר, אך החדשות הטובות שהן בסופו של דבר זה ישתלם לכם. אם אתם רוצים להיות אנשי מקצוע טובים אתם צריכים להשקיע וללמוד בצורה רצינית ומאנשי המקצוע הכי טובים שיש בענף הזה. להיות עורך דין זה לא אומר רק לסיים את הלימודים האקדמאים אלא זה אומר גם להשקיע מעבר לכך. שימו לב שכדי להקים את העסק שלכם אחר כך או את משרד עורכי הדין שעליו אתם חולמים אתם צריכים ללמוד ברצינות גם לאורך ההתמחות. ככל שתכירו יותר לקוחות פוטנציאלים כך המשרד שלכם בעתיד יהיה מוצלח יותר, אז למה שלא תתחילו לסלול לעצמכם את הקריירה עוד היום?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי