החשיבות של ייצוג משפטי בעבירות פליליות

בימינו אנחנו שומעים יותר ויותר על אנשים נורמטיביים שיש להם היתקלות כלשהי עם המשטרה. זה יכול לקרות במהלך בילוי במקום שבו מתפתחת תקרית כלשהי, וזה יכול להיות בגלל הפגנה מצפונית בעניין חברתי או פוליטי כלשהו, וזה יכול לקרות בגלל תאונה שבה הייתם מעורבים או קטטה עם שכן או כל עימות אחר שנראה לכם שהסתיים אבל הצד השני החליט להגיש נגדכם תלונה. המקרים רבים ומגוונים ונראה כאילו היום אנשים כבר לא מוכנים יותר לפתור סכסוכים לבדם אלא להיעזר במשטרה ובבית המשפט לצורך כך. זאת בדיוק הבעיה שבגללה רצוי לא לנהל משבר כזה לבד אלא לפנות לקבל שירותי ייעוץ וליווי משפטי במשרד עו"ד פלילי.

עבירה פלילית ומשמעותה

כל עבירה פלילית או כל היתקלות עם החוק פירושה המחמיר הוא רישום פלילי שלא יימחק במהרה ללא התערבות עו"ד פלילי. יש לדעת כי ההשלכות של רישום פלילי אינן נובעות רק מהרשעה במשפט. זה אומר גם מעורבות בחקריה כעד, זה אומר תיק שלא נסגר או אפילו רישום שלכם במחשב המשטרה כמי שהיה מעורב בתקרית אבל מעולם לא הגיע לכלל משפט ולכן לא זוכיתם אבל אתם עדיין רשומים במרשם המשטרה. רישום פלילי נשאר במאגר זה עד מחיקתו בהליך מסודר על ידי עורך הדין הפלילי, ולכן עליכם לברר מהו מצבכם ומעמדכם כדי לנקות את שמכם ממנו. זה כאשר אינכם מגיעים למשפט, וכאשר אתם עומדים למשפט על אחת כמה וכמה.

השלכות של רישום פלילי בעקבות הרשעה

יש מדינות שלא מעניקות אשרת כניסה לתחומן בגלל הרשעה כזאת במשפט פלילי. יש משרות וארגונים שסוגרים בפניכם בגלל הרשעה במשפט פלילי ולכן אינכם רוצים להגיע לכך. עו"ד פלילי שמטפל במשפט שלכם יעשה הכל כדי שלא יוגש נגדכם כתב אישום, ואם לא תהיה ברירה יוגש כתב אישום כזה כל מה שנותר לעשות הוא להפחית מסעיפי האישום ולגרום לכך שלא תירשם לחובתכם הרשעה פלילית. הרשעה כזאת גורמת לכם לנזק מתמשך לשנים רבות. רישום פלילי אינו יכול להימחק בקלות, ויש רישומים שצריך לעבור שנים רבות לפני שאפשר להגיש בקשה כזאת או לחכות לתקופת ההתיישנות עליהם כדי לבקש מחיקה שלהם בכלל מהמאגר.

חשיבות ההיעזרות בעו"ד פלילי

הקלות שבה המשטרה מגישה המלצות להעמיד לדין ידועה זה מכבר, והפרקליטות שואפת תמיד להשיג אחוזי הרשעה גבוהים במשפט. מרגע שבו אתם נתקלים במשטרה היעזרו בעו"ד הפלילי שאתם מכירים כדי להימנע מהגעה לכתב אישום וכדי שינהל את הליך החקירה שלכם ואת המשא ומשתן על ההליכים נגדכם, בתקווה שיוכל לסגור את התיק נגדכם. זה מחייב אתכם לקבל הדרכה וייעוץ של עו"ד פלילי גם בשלב החקירה כדי שלא תאמרו דבר שעלול להפליל אתכם או לסייע למשטרה נגדכם, משום שהמשטרה אינה מאמינה לכם אוטומטית וכל דבר עלול לשמש נגדכם במשפט.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בווצאפ
עו"ד רובין

עו"ד רובין

נשמח לתת לכם שירות בעברית ובאנגלית. מעל 40 שנות ניסיון בעריכת דין. לייעוץ משפטי, חייגו: 02-563-77-68

מאמרים נוספים בתחום המשפטי