עורך דין פלילי רצח

רצח הוא העבירה החמורה ביותר שקיימת מבין כל עבירות ההמתה הכוללות גם הריגה וגרימת מוות ברשלנות. זו גם העבירה היחידה שבמידה והחשוד אכן נמצא אשם בה, העונש הוא תמיד מאסר עולם מלבד מקרים חריגים מאוד. אישום בעבירת רצח מתבסס על שתי עובדות. האחת היא שמעשיו של החשוד אכן הביאו למותו של האדם באופן ישיר וברור, והשניה היא כי אכן היתה לחשוד כוונה תחילה במעשיו, שההמתה בוצעה מתוך כוונה ברורה לעשות זאת, כשהיא מתוכננת מבעוד מועד ולא מתוך שרשרת של נסיבות שהביאו לפעולה בסופו של דבר.

תפקידו של עורך דין פלילי בתיקי רצח

כאשר אדם חשוד בכל עבירה שהיא הוא זקוק לעורך דין שיהיה לצידו וייצג אותו, על אחת כמה וכמה בעבירה חמורה כזו. כאשר עולים חשדות נגד אדם בעבירה זו הוא חייב למצוא עורך דין פלילי רצח אשר מתמחה בפלילים ובעל ניסיון בעבירה חמורה כמו רצח. כיוון שתיק הנבנה בגין עבירה חמורה כמו רצח מתבסס על כמות רבה מאוד של ראיות וכיוון שזהו תיק סבוך ומורכב במיוחד, מטרתו של עורך דין רצח היא להגיע לעסקת טיעון עם הצד האחר. במסגרת עסקת טיעון מודה החשוד בחשדות המיוחסים לו וזאת בתמורה לכך שיואשם בהריגה ולא ברצח. האישום בהריגה משחרר את הנאשם מעונש מאסר עולם שעל בית המשפט לגזור במקרה של הוכחת הרצח, אך מצד שני הנאשם לא יוכל להוכיח את חפותו. כמובן שבמידה ועורך הדין חושב שמרשו היה במצב נפשי רעוע, ועל אחת כמה וכמה במצב של אי שפיות, או שהרצח נעשה לאחר שנים של התעללות מצד הנרצח, תפקידו הוא להביא את המידע הזהה בפני בית המשפט. במצב בו תוכח אי שפיות לא יהיה ניתן להאשים את החשוד ברצח. אם היה באותה תקופה במצוקה רבה כך שלא פעל בחדות מחשבה לחלוטין, גם אז יתכן שבית המשפט יתחשב בכך.

חיפוש עורך דין פלילי

במיוחד במקרים סבוכים כמו אישום ברצח, חייב החשוד לחפש עורך דין פלילי רצח המתמחה בתחום. חשוב שיהיה עורך דין ותיק, מנוסה ומוכר אשר מאחוריו מספר תיקי רצח שהסתיימו בהפחתה בעונש, בין אם באמצעות עסקת טיעון ובין אם בדרך אחרת. מעבר להיותו מקצוען, מכיר היטב את השטח ובקיא בדינים הקשורים לרצח והריגה, חשוב כי עורך הדין יהיה אדם שמרשו ירגיש בנוח עימו, ירגיש בנוח להפתח בפניו ולספר לו על כל שעבר עליו לפני ביצוע הפשע. תחושה נוחה יכולה לעשות את ההבדל בין הרשעה ברצח לבין מציאת פשרה ולכן היא חשובה ביותר.